Γονείς/Κηδεμόνες, Μαθητές/Μαθήτριες, Νέα/Ανακοινώσεις

Ενισχυτική Διδασκαλία 2020/21

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,
σύμφωνα με εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, θα λειτουργήσει και φέτος η Ενισχυτική Διδασκαλία στα εξής μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Για το σχολικό έτος 2020/21, λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών δίδεται η δυνατότητα διενέργειας της ενισχυτικής διδασκαλίας μέσω τηλεκπαίδευσης.

Σε περίπτωση που αποφασίσετε να παρακολουθήσει το παιδί σας το πρόγραμμα της ενισχυτικής διδασκαλίας, σας αποστέλλουμε την αίτηση/δήλωση των μαθημάτων και σας παρακαλούμε να την αποστείλετε συμπληρωμένη ηλεκτρονικά στο email του σχολείου [mail@10gym-laris.lar.sch.gr].

Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών στην ενισχυτική διδασκαλία αποτελεί η επίδοσή τους στο αντίστοιχο μάθημα. Συγκεκριμένα, συμμετέχουν μαθητές/τριες όλων των τάξεων του Γυμνασίου που υστερούν ή θέλουν να βελτιώσουν την επίδοσή τους στα έξι μαθήματα που προαναφέρθηκαν.

Περιμένουμε τις αιτήσεις σας.
Καλή εβδομάδα

Κωνσταντίνα Παπαδοπούλου