Εκδηλώσεις, Μαθητές/Μαθήτριες, Νέα/Ανακοινώσεις

Η συγγραφέας Μπέτυ Μαγρίζου στο σχολείο μας.

Ένα υπέροχο απομεσήμερο είχαν την τύχη να απολαύσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες του 10ου Γυμνασίου Λάρισας παρέα με την αγαπημένη συγγραφέα της πόλης μας κα Μπέτυ Μαγρίζου. Η εκδήλωση διοργανώθηκε από την Ομάδα Λογοτεχνίας “Λογοτεχνίτες” σε συνεργασία με τους μαθητές του πολιτιστικού προγράμματος «Είμαστε Διαφορετικοί, αλλά …. όχι Αδιάφοροι!». Η κα Μαγρίζου με ιδιαίτερη χαρά ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα των μαθητών όπου παρουσίασε το συγγραφικό της έργο, την απολαύσαμε στην ανάγνωση αποσπασμάτων, συγκινηθήκαμε με τις αληθινές ιστορίες που κρύβονται στις σελίδες των βιβλίων της, αναλύσαμε τα διαχρονικά μηνύματα που προβάλλονται και συζητήσαμε πάνω σε σύγχρονα κοινωνικά θέματα. Την ευχαριστούμε πολύ!