Γονείς/Κηδεμόνες, Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις, Μαθητές/Μαθήτριες, Νέα/Ανακοινώσεις

«Πώς γράφω μια ερευνητική εργασία;»

Το πρώτο σεμινάριο για τους μαθητές/τριες του 10ου Γυμνασίου Λάρισας είναι γεγονός!

Η κα Έλενα Ντρογκούλη, Βιβλιοθηκονόμος/Αρχειονόμος της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και μητέρα μαθήτριας του σχολείου μας, μύησε τους μικρούς μαθητές της πρώτης τάξης Γυμνασίου στα μυστικά συγγραφής μιας ερευνητικής εργασίας: τη δομή, τα περιεχόμενα, τις βιβλιογραφικές και διαδικτυακές πηγές, τη λογοκλοπή, καθώς και τις τεχνικές λεπτομέρειες για μια ωραία εμφάνιση εργασίας. Στο τέλος, επεφύλαξε στους μαθητές μια έκπληξη προσφέροντας σελιδοδείκτες! Όταν το Σχολείο συνεργάζεται αρμονικά με τους Γονείς … κερδίζουν πάντα τα παιδιά! Σας ευχαριστούμε κυρία Ντρογκούλη!

Η κα Έλενα Ντρογκούλη – Βιβλιοθηκονόμος/Αρχειονόμος της Βιβλιοθήκης του Παν. Θεσσαλίας